Jak znaleźć dobry rym?

Ha – oto jest pytanie :) Czasem trzeba się nieźle nagłówkować. W moim przypadku przyszło mi napisać pewien rymowany tekścik, a że poeta że mnie żaden, postanowiłem pomóc sobie Internetem.
Gdzieś kiedyś słyszałem o słowniku odwrotnym, w którym słowa były posortowane od końca. A to oznaczało że wyrazy o tej samej końcówce (czyli rymowane) w takim słowniku znajdowały się obok siebie… w to mi googlaj :) Niestety po półgodzinnych bezowocnych poszukiwaniach poddałem się. Postanowiłem więc znaleźć zwykły słownik w wersji czystotekstowej, a potem swoim skrypcikiem posortować go odwrotnie… też klapa. Nie ma nigdzie spisu słów w Sieci… a jak już jest, to nie w trybie txt…
Po kilku dniach przypadkiem wpadłem na kurnikowy słownik alternatywny, który… ha! pomaga znaleźć rym! A dlatego, że można tam wyszukać słowa kończące się na dany ciąg liter. Czyli wpisuję „ektyw” (szukam rymu do słowa „subiektyw”) i już mam: detektyw, kolektyw, obiektyw, stereobiektyw, teleobiektyw :) Voila!
Co prawda słowa w tym słowniku są trochę nazbyt wyszukane (w końcu słownik alternatywny ;) ), ale rzecz pełni swoją rolę :) Takie alternatywne użycie słownika alternatywnego… ;)
Sprytny jestem, nie? :P

2 komentarze do “Jak znaleźć dobry rym?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *