Mini Miner 64

Jakiś czas temu z moimi synami i z niewielką pomocą AI (ChatGPT 4o wtedy jeszcze – i nie jestem przekonany czy bardziej poprawiał błędy czy może je generował) stworzyliśmy prostą grę w html/js/css.
Na kilka miesięcy o niej zapomniałem, przypomniałem sobie dopiero teraz, toteż zapisuję na blogu dla potomności (i głównie dla siebie samego):

https://codepen.io/uranik/full/xbZrXpV

(ale w kod nie patrzeć, tam straszny śmietnik jest) (aha, i to beta, więc coś może nie działać (na pewno nie działa wziątka przyspieszacza pojazdu))

Na razie wklejam z codepen. Być może kiedyś mi się zachce, to przeportuję na katalog w uranik.pl żeby natywnie było :>
Ok, jest też natywnie: uranik.pl/miniminer64

Jak szybko zbierzesz wszystkie minerałki? :)

Gry w przeglądarce i Orc Attack

Ponieważ lubię także pograć w prste gry, najlepiej bez instalowania niczego na komputerze, postanowiłem stworzyć na tym blogu nowy tag „gry-przeglądarkowe. Pod tym tagiem będę wrzucał linki do gier które mi się spodobały, odprężają i są po prostu fajne. Z tym że nie należy się spodziewać linków do flashówek, jakich pełno w sieci. Owszem – gry flash także moga się pojawić, ale jedynie te najlepsze, przy których posiedziałem przynajmniej kilka godzin. Będę za to faworyzował gry 3d, korzystające z WebGL i HTML5. Takich można się spodziewać najczęściej.

orc attackNa pierwszy ogień gierka którą znalazłem dziś: The Hobbit – Orc Attack. Jesteś elfem i walisz z łuku do orków. Ładna oprawa i całkiem dobry flow w grze sprawiają że ten – w sumie – point’n’shoot – jest całkiem grywalny. :)