Moje boje z Google AdSense (1)

No tak… ostatnio na pewnej mojej witrynce umieściłem (testowo) kilka bannerów i tekstowych jednostek reklamowych Google Adsense, oczywiście po rejestracji w tym systemie. Ku mojemu zaskoczeniu system ten, przy stosunkowo marnych odwiedzinach rzeczonej witryny, przynosi pewne miarodajne zyski finansowe. Zapoznałem się więc z interfejsem Panelu reklamobiorcy AdSense (muszę stwierdzić, że wszystko wykonane jest bardzo intuicyjnie i prosto… nawet dla takiego laika w sprawach finansowo-marketingowych jak ja) oraz szczegółowo z regulaminem i zasadami programu.
Wszystko jasne.
Ku mojemu (drugiemu już w tym temacie) niepomiernemu zdziwieniu, program Google AdSense oferuje fizyczne wpłaty na normalne konta bankowe, także Polskie. Wystarczy tylko podać numer swojego konta (zwykły numer, bez żadnych SWIFTów ani IBANów) i… no właśnie. I tutaj zaczęły się schody.
Aby autoryzować/zweryfikować konto bankowe, Google AdSense wpłaca (w czasie 4-10 dni od zlecenia wpłaty) na konto bankowe niewielką sumę w dolarach amerykańskich. Po „dojściu” wpłaty trzeba w panelu reklamobiorcy wpisać dokładnie kwotę wpłaconą (w $ rzecz jasna). Dziś na moje konto Inteligo rzeczywiście został przyjęty przelew od Google AdSense (co prawda z Irlandii, nie z USA) w kwocie około 3zł (czyli około 1$). Ale zaraz – przecież żeby zweryfikować płatności, należy podać kwotę w dolarach! Dokładną kwotę!. Przekopałem pomoc Inteligo oraz wszelkie funkcje i zakładki, ale wszędzie widać tylko złotówki (a nie dolary)… cóż. Napisałem więc na helpdesku do konsultanta Inteligo i czekam na odpowiedź (mail/telefon)… Mam nadzieję, że się uda dociec, ile tak naprawdę kasy mi przelano w walucie źródłowej. Przy okazji chciałbym się dowiedzieć, jak PKOBP przelicza $->zł oraz jaki haracz pobiera od wpłaty zza granicy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *