AmigaOS 4

Pamiętasz Amigę? Amigę 500, 600, może 1200? Mnóstwo gier, zabawy, pierwszy kontakt z komuterem?
Ja pamiętam.

Moją pierwszą maszyną była właśnie Amiga. Amiga 500. Potem przesiadłem się na Amigę 1200 z dopalaczem, a jeszcze potem… cóż: życie spowodowało że pracuję na pececie. Jednak w głębi duszy jestem wciąż Amigowcem, śledzę newsy, a nawet pomagam prowadzić Polski Portal Amigowy.
Amiga Rulez! Amiga jako marka, komputer i system operacyjny od wielu lat (czyt. od upadku firmy Commodore) istnieje właściwie tylko w podziemiu. Fanów Amigi nie jest już wielu (w Polsce około tysiąca osób), a sprzęt, system operacyjny i oprogramowanie prawie się nie rozwija. Jednak w święta 2006r zabłysło światełko nadziei: Została wydana nowa, pełna wersja systemu operacyjnego AmigaOS 4.0. System został przeniesiony pod procki PPC i chociaż nie ma dla niego dedykowanego sprzętu, zapowiedzi są emocjonujące.

Po prostu się cieszę :)

Zapraszam na Polski Portal Amigowy po więcej szczegółów :) Ci którym angielski nie jest obcy, przeczytać też mogą ten artykuł, w którym autor opowiada, co się dzieje z Amigą teraz, co się działo z Amigą wcześniej oraz co się z Amigą stanie w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *